איך אני יכול להיות בטוח שלא תברחו עם הכסף שלי???​

 

 

 

 

אחד הדברים החשובים בביצוע עסקת נדל"ן או כל השקעה אחרת הוא בדיקה של 'ביטחון הכסף שלך'.

 

איך אתה יכול להיות בטוח שהכסף באמת מגיע ליעדו ועושה את מה שאתה רוצה שהוא יעשה? 

 

לא מעט משקיעים חוששים להשקיע בחברות ההשקעה בגלל הפחד מ'עוקץ'- החשש שהחברה תקח את הכסף ותברח או שפשוט תשתמש בכסף לצורך אחר ממה שסוכם.

 

אלא שמי שמכיר את התהליך לרכישת נכס בארה"ב מבין שאין בטוח ממנו.

 

איך זה עובד? מה בעצם התהליך?

 

רישום המקרקעין במדינות השונות בארה"ב נעשה ע"י משרדי עו"ד שקיבלו רישיון מהמדינה לרשום עסקאות נדל"ן. לחברות הללו קוראים: חברות טייטל (Title Company). 

 

החברה הזאת פותחת חשבון נאמנות ייעודי לעסקת הנדל"ן המתבצעת והרוכש (לצורך העניין- אתה) מעביר את הכסף שלך ישירות לשם. כן כן. הכסף לא עובר ישירות למוכר (לצורך העניין- אלינו). 

 

רק אחרי שחברת הטייטל מוודאת שכל העסקה נעשית כדין והבית לא משועבד לאף אחד אחר היא מעבירה את הכסף לחשבונו של המוכר. 

 

כך, אתה יכול לקבל ביטחון ודאי שהכסף שלך מגיע ליעדו המדוייק.

 

(כאן צריך להעיר שישראלי שמבקש להעביר כסף לחשבון בחו"ל אבל אין לו אין חשבון בנק שם, יצטרך לגשת לפקיד שומה במס הכנסה ולתאם את ההעברה. כדי לחסוך זאת אנו מאפשרים ללקוחותנו להעביר את כספם דרך חשבונות הבנק שלנו וזאת לאחר חתימה על חוזה העברת כספים.).

 

אבל, ההגנה על הכסף לא נגמרת כאן.

 

בכל עסקה, כמקובל בארה"ב, אנחנו מנפיקים למשקיע- הרוכש על חשבוננו פוליסת 'ביטוח טייטל'. זוהי בעצם פוליסה המבטחת את כספו של המשקיע בכל מקרה שבו יגיע צד שלישי ויטען שיש לו בעלות על הנכס. כך שגם אם מצב כזה יקרה (והסיכוי לכך אפסי) כספו של המשקיע מבוטח ויוחזר לו באופן מלא. 

 

השלב השלישי והחשוב מאוד בהגנה על הכסף שלך, הוא הרישום בטאבו. הנכס שאתה רוכש נרשם על שימך, באופן מלא ובלי כל הערת אזהרה, בטאבו האמריקאי. כך, בכל מצב שלא יהיה, יש לך עדות לבעלותך על הנכס.

 

בנקודה זאת חשוב מאוד לשים לב- הרבה הצעות שמסתובבות בשוק לא כוללות את הסעיף הזה או כוללות אותי רק באופן חלקי- לעיתים כי החברה רוצה להוסיף הערת אזהרה בטאבו, לעיתים, כי מדובר בקבוצת רכישה גדולה והבעלות על הנכס לא נעשית על שם המשקיע עצמו ויתכנו גם סיבות אחרות.

 

לנו, חשוב מאוד ששלושת המרכיבים הללו יתקיימו במלואם וייתנו לך גם הגנה וגם שליטה מלאה על כספי השקעתך.

 

בכל שאלה פנה אלינו במייל חוזר. 

 

ובינתיים, כל טוב והמון הצלחה!

 

צוות צוראל נדל"ן.

 

נ.ב. מספר עסקאות חמות נמצאות כרגע על המדף המכירות. צור עימנו קשר במייל חוזר כדי לקבל את כל המידע. 

השקעות נדל